TIDIGARE ÅRS RESULTAT

2017

 

 

JAKT

6 November * Aqua Seer's FirstFighter* Ägare: Adam Jarland * B-Prov SSRK Västra NKL * Domare Willy Gustafsson * 1:a Pris

6 November * Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina jonsson * B-Prov SSRK Västra NKL * Domare Willy Gustafsson * 2:a Pris

6 November * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * B-Prov SSRK Västra NKL * Domare Willy Gustafsson * 2:a Pris

14 Oktober * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Matilda Borvén * B-Prov SSRK Västra ÖKL * Domare Lasse Hedman * 0 Pris

5 Oktober * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Matilda Borvén * B-Prov SSRK Västra ÖKL * Domare Gunnar Pettersson * 0 Pris

27 September * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Matilda Borvén * B-Prov SSRK Västra ÖKL * Domare Bengt-Göran Landin * 3:e Pris

10 September * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * B-Prov Norge NKL * Bodö * 3:e Pris

9 September * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Matilda Borvén * Mark-Pröve Danmark Åben * Suserup * 2:a Pris

27 Augusti * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Matilda Borvén * Mark-Pröve Danmark Åben * Lolland/Falster * Disk

27 Augusti * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * Mark-Pröve Danmark Begynner * Lolland/Falster * Disk

23Juli * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * B-Prov GRK KM Hjo NKL * Domare Lars Hedman * 3:e pris

22 Juli * Aqua Seer's Will To Win * Ägare: Mats Jarl * B-Prov GRK KM Hjo NKL * Domare Sören Svärd * 1:a pris

13 Maj * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * B-Prov SSRK Småland NKL * Domare Andreas Josefsson * 3:e pris

6 Maj * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * B-Prov SSRK Västra NKL * Domare Willy Gustafsson * 3:e pris

6 Maj * Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina Jonsson * B-Prov SSRK Södra NKL * Domare Carina Asp * 0 pris

28 Januari * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * A-Prov KKL Skabersjö * Domare Per-Anders Norling * 2:a pris

 

JAKT ÖVRIGT

11 Februari * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * C-Prov Åbenklass Danmark * Domare Flemming Nohr * 3:e Pris

 

WORKING TEST

28 Oktober * Aqua Seer's Hunting Will * Ägare: Christer Danielsson * Nybörjarklass Hishult * 75 poäng

28 Oktober * Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina Jonsson * Nybörjarklass Hishult * 71 poäng

28 Oktober * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Matilda Borvén * Öppenklass Hishult * 54 poäng

22 Juli * Aqua Seer's Hunting Love * Ägare: Cecilia Johansson * Nybörjarklass Möcklö * 77 poäng * 1:a Pris

4 Juli * Aqua Seer's Hunting Will * Ägare: Christer Danielsson * Nybörjarklass Billeberg * 64 poäng

4 Juli * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * Nybörjarklass Billeberg * 59 poäng

10 Juni * Aqua Seer's Hunting Will * Ägare: Christer Danielsson * Nybörjarklass Unghundsderbyt * 65 poäng

22 April * Aqua Seer's Hunting One * Ägare: Ellen Kornbeck / Vi själva * Nybörjarklass Yxnerum * 69 poäng

15 Aprili * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * Nybörjarklass Susegården * 76 poäng * 1:a Pris

 

LYDNAD

10 September * Aqua Seer's Hunting Fire * Ägare: Sara Andersson * Lydnads Startklass Ystad * 160,5 poäng * Uppflyttad

10 September * Aqua Seer's Hunting Fire * Ägare: Sara Andersson * Lydnads Startklass Ystad * 131 poäng * Godkänd

27 Augusti * Aqua Seer's First Pick * Ägare: Lena Gedeck * Lydnads Startklass Stenungsund * 161 poäng * Uppflyttad / 3:e Placering

27 Augusti * Aqua Seer's Hunting Love * Ägare: Cecilia Johansson * Lydnads Startklass Stenungsund * 160 poäng * Uppflyttad

19 Augusti * Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * FCI Klass 3 Oskarström * 226 poäng * 2:a pris / DM Silver

19 Augusti * Aqua Seer's Hunting Force * Ägare: Lisa Blomdahl * Lydnads Startklass Kalmar * 147 poäng * Godkänd

12 Juli * Aqua Seer's First Pick * Ägare: Lena Gedeck * Lydnads Startklass Färgelanda * 130 poäng * Godkänd

5 Juli * Aqua Seer's Hunting Force * Ägare: Lisa Blomdahl * Lydnads Startklass Åhus * 140 poäng * Godkänd

1 Juli * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Lydnads Startklass Simrisham * 158,5 poäng * Godkänd

18 Juni * Aqua Seer's Born To Win * Ägare: Andrea Axelsson * FCI Klass 2 Sölvesborg * 164,5 poäng * 0 pris / 3:e placering

9Juni * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Lydnads Startklass * Trelleborg * 160,5 poäng * 1:a Pris

4Juni * Aqua Seer's Hunting Mind * Ägare: Kjersti Dahl *Lydnad Klass 1 * 170 poäng * 1:a Pris

3Juni * Aqua Seer's Hunting Mind * Ägare: Kjersti Dahl *Lydnad Klass 1 * 170 poäng * 1:a Pris

23 April * Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * FCI Klass 2 Göteborg * 287,5 poäng * 1:a pris / 1:a placering

26 Maj * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Lydnads Startklass * 103 poäng * Ej Godkänd

25 Maj * Aqua Seer's Will To Win * Ägare: Mats Jarl * Lydnad Startklass * 169 Poäng * 1:a Pris / 2:a Placering

21 Maj * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Lydnads Startklass * 159 poäng * Godkänd / 2:a Placering

30 April * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * FCI Klass 3 * 192-223 poäng * 3:e pris

23 April * Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * FCI Klass 2 Göteborg * 224,5 poäng * 2:a pris / 1:a placering

2 April * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * FCI Klass 3 Salten Brukshundsklubb * 192-223 poäng * 3:e pris

1 April * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * FCI Klass 3 Salten Brukshundsklubb * 192-223 poäng * 3:e pris

28 Januari * Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * FCI Klass 1 Varberg * 269 poäng * 1:a pris / 1:a placering

28 Januari * Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * FCI Klass 1 Varberg * 242,5 poäng * 2:a pris / 1:a placering

 

BRUKS

27 Maj * Aqua Seer's Hunting Mind * Ägare: Kjersti Dahl * Apell Klass Spår * ? poäng * Uppflytt / 1:a placering

9 April * Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina Jonsson * Högre Klass Sök Falkenberg * 511,75 poäng * Uppflytt / 2:a placering

9 April * Aqua Seer's Will To Win * Ägare: Mats Jarl * Apell Klass Sök Svalöv * 209 poäng * Uppflytt / 1:a placering

1 April * Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina Jonsson * Lägre Klass Sök Lessebo * 269 poäng * Uppflytt / 2:a placering

 

NOSEWORK

2 April * Aqua Seer's Hunting Fire * Ägare: Sara Andersson * Doftprov Eukalyptus * Godkänt

1 April * Aqua Seer's Born To Win * Ägare: Andrea Axelsson * Doftprov Eukalyptus * Godkänt

 

RALLYLYDNAD

25 Juni * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Nybörjarklass Malmö * 74 poäng * Kvalificerat Resultat / RLDN

25 Juni * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Nybörjarklass Malmö * 64 poäng *

11 Juni * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Fortsättningsklass Södertälje * 74 poäng * Kvalificerat Resultat / Klassvinst

7 Maj * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Nybörjarklass Trelleborg * 70 poäng * Kvalificerat Resultat

7 Maj * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Nybörjarklass Trelleborg * 66 poäng *

17 April * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Nybörjarklass Trelleborg * 86 poäng * Kvalificerat Resultat

17 April * Aqua Seer's Hunting Luck * Ägare: Anna Borg * Nybörjarklass Trelleborg * Disk *

 

UTSTÄLLNING

1 Maj * Aqua Seer's Rock Star * Ägare: Lena Skog * inofficiell Valpklass Göteborg * Excellent, HP, BIR-Valp

1 Maj * Aqua Seer's Shooting Star * Ägare: Marianne Magnusson * inofficiell Valpklass Göteborg * Excellent, HP

18 Februari * Aqua Seer's First Champ * Ägare: Pia Packalen * GRK Open Show * Good

 

VILTSPÅR

5 Juni * Aqua Seer's First Choice * Ägare: Lola Odén * Anlagsklass * Godkänt

2016

 

 

JAKT

22 Oktober * Aqua Seer's Will To Win * Ägare: Mats Jarl * NKL Halmstad* Domare Roger Westerman * 0 pris

22 Oktoberl * Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina Jonsson * NKL Halmstad* Domare Roger Westerman * 0 pris

11 September * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * ÖKL Halmstad* Domare Bengt Gustafsson * 3:e pris

11 September * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * NKL Bodö* Domare Heidi Kwan * 3:e pris

3 Juli * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * NKL Avnstrup * Domare Kjeld Jorgensen * 1:a pris

15 Maj * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * NKL Goldenklubben Blekinge * Domare P-A Norling * 2:a pris

30 April * Aqua Seer's First Joy * Ägare: Lars Kjellgard * NKL Halmstad* Domare Bitte Sjöblom * 3:e pris

30 April * Aqua Seer's First Fighter * Ägare: Lena Jarland * NKL Halmstad* Domare Bitte Sjöblom * 0 pris

30 April * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * NKL Halmstad* Domare Bitte Sjöblom * 0 pris

 

JAKT ÖVRIGT

22 April * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * C-Prov Begynnerklass Danmark * Domare ? * 1:a Pris

22 April * Aqua Seer's First Star * Ägare: Vi själva * C-Prov Åbenklass Danmark * Domare ? * 3:e pris

 

WORKING TEST

5 November * Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * Nybörjarklass * SSRK Västra * 59 Poäng

5 November * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * Öppenklass * SSRK Västra * 41 Poäng

16 Oktober* Aqua Seer's Will To Win * Ägare: Mats Jarl * Nybörjarklass * GRK Skåne/Bleking * 85 Poäng

16 Oktober * Aqua Seer's First Star * Ägare: Vi själva * Öppenklass * GRK Skåne/Blekinge * 61 Poäng

19 Juni* Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * Nybörjarklass * SSRK Västra * 81 Poäng

19 Juni* Aqua Seer's First Fighter * Ägare: Lena Jarland * Öppenklass * SSRK Västra * 70 Poäng

12 Juni* Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * Unghundsderbyt * 75 Poäng / 2:a Bästa golden

12 Juni* Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina Jonsson * Unghundsderbyt * 74 Poäng / 3:e Bästa golden

12 Juni* Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * Unghundsderbyt * 33 Poäng

14 Maj * Aqua Seer's First Star * Ägare: Vi själva * Nybörjarklass Kilanda * 90 Poäng / 4:e Placering

14 Maj * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * Nybörjarklass Kilanda * 57 Poäng

19 Mars * Aqua Seer's First Star * Ägare: Vi själva * Begynnerklass Danmark * Bestått

19 Mars * Aqua Seer's Love To Win * Ägare: Vi själva * Begynnerklass Danmark * Bestått

 

LYDNAD

27 November * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Lydnadsklass 2 Örebro * 171,5 poäng * 1:a pris / Domarens Val

12 November * Aqua Seer's Will To Win * Ägare: Mats Jarl * Lydnadsklass 1 Söderåsen * 148 poäng * 2:a pris

14 Augusti * Aqua Seer's First Champ * Ägare: Pia Packalen * Lydnadsklass 2 Arboga * 148,5 poäng * 2:a pris

22 Oktober * Aqua Seer's Born To Win * Ägare: Andrea Axelsson * Lydnadsklass 2 Rödeby* 187 poäng * 1:a pris / 1:a placering

16 Oktober * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Lydnadsklass 2 Norsborg* 135 poäng * 3:e pris

15 Oktober * Aqua Seer's First Champ * Ägare: Pia Packalen * Lydnadsklass 2 Köping * 168 poäng * 1:a pris / 3:e placering

2 Oktober * Aqua Seer's Will To Win * Ägare: Mats Jarl * Lydnadsklass 1 Eslöv * 143,5 poäng * 2:a pris

29 Septemberi * Aqua Seer's Live To Win *Ägare: Anna Wernersson * Lydnadsklass 1 Varberg * 179 poäng * 1:a Pris / 1:a placering

25 September * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * Lydnadsklass 2 Norge * 3:e pris

24 September * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * Lydnadsklass 2 Norge * 3:e pris

3 September * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Lydnadsklass 1 Dalarna * 171,5 poäng * 1:a pris / 2:a placering

21 Augusti * Aqua Seer's Fight To Win *Ägare: Tina Jonsson * Lydnadsklass 1 Laholm * 187 poäng * 1:a Pris / 1:a placering

21 Augusti * Aqua Seer's Live To Win * Ägare: Anna Wernersson * Lydnadsklass 1 Laholm * 142 poäng * 2:a pris

14 Augusti * Aqua Seer's First Champ * Ägare: Pia Packalen * Lydnadsklass 2 Västerås* 114 poäng * 3:e pris

10 Augusti * Aqua Seer's First Champ * Ägare: Pia Packalen * Lydnadsklass 2 Örebro* 121 poäng * 3:e pris

6 Augusti * Aqua Seer's Out To Win *Ägare: Emilie Bryhn * Lydnadsklass 1 Norge* 184 poäng * 1:a Pris / 1:a placering

4 Juni * Aqua Seer's Fight To Win * Ägare: Tina Jonsson * Lydnadsklass 1 Varberg* 150 poäng * 2:a pris

4 Juni * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Lydnadsklass 1 Norsborg* 144 poäng * 2:a pris

6 Maj * Aqua Seer's First Champ * Ägare: Pia Packalen * Lydnadsklass 2 Strängnäs* 143,5 poäng * 2:a pris

24 April * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * Lydnadsklass 1 Norge * 3:e pris

23 April * Aqua Seer's Born To Win * Ägare: Andrea Axelsson * Lydnadsklass 1 Rödeby * 127 poäng * 3:e pris

23 April * Aqua Seer's Out To Win * Ägare: Emilie Bryhn * Lydnadsklass 1 Norge * 3:e pris

25 Mars * Aqua Seer's Born To Win *Ägare: Andrea Axelsson * Lydnadsklass 1 Karlshamn* 164,5 poäng * 1:a Pris / 1:a placering

 

RALLYLYDNAD

21 Augusti * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Fortsättningsklass Katrineholm* 96 poäng * Kvalificerat Resultat

22 Maj * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg *Nybörjarklass Hölö-Mörkö* 90 poäng * Kvalificerat Resultat / RLDN

9 April * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Nybörjarklass Bro-Håbo* 80 poäng * Kvalificerat Resultat

9 April * Aqua Seer's First Born * Ägare: Emma Brunberg * Nybörjarklass Bro-Håbo* 89 poäng * Kvalificerat Resultat

 

BRUKS

24 September * Aqua Seer's Fight To Win *Ägare: Tina Jonsson * Apellklass Sök Göteborg * 274,25 poäng * Uppflyttad / 2:a placering

6 Augusti * Aqua Seer's First Champ *Ägare:Pia Packalen * Apellklass Spår Fagersta* 239,25 poäng * Uppflyttad / 3:e placering

 

UTSTÄLLNING

21 Augusti * Aqua Seer's Hunting Luck *Ägare:Anna Borg * GRK inofficiell * Valpklass * Domare: Lotta Carping * Excellent

 

 

2015

 

 

JAKT

13 September * Peruddens Jaktliga Vinna * ÖKL NordSJälland Danmark* Domare Jens Lund * 3:e pris

24 Augusti * Aqua Seer's First Star * ÖKL Sorö Danmark* Domare Bengt-Göran Landin * 3:e pris - endast 17 månader gammal

25 Juli * Aqua Seer's First Star * NKL Villingsberg Klubbmästerskap* Domare Leif Gustafsson * 1:a pris - endast 16 månader gammal

26Juli * Peruddens Jaktliga Vinna * ÖKL Villingsberg Klubbmästerskap * Domare Bitte Sjöblom * 0 pris

 

WORKING TEST

3 Oktober * Aqua Seer's First Star * Ägare vi själva * Nybörjarklass Stättared * 1:a Pris 81 Poäng

29 Augustii * Aqua Seer's First Star *Ägare: Vi själva * Begynnerklass Mästerskapshelgen Norge * Bestått

9 Augusti * Huntingfudges Choice Of Raven "Lita" * Förare: Martin Borvén * Golden Specialen 2015 * 72 poäng

9 Augusti * Peruddens Jaktliga Vinna "Vinna" * Ägare: Vi själv * Golden Specialen 2015 * Bryter

8 Augusti * Aqua Seer's First Star "Knalla" * Ägare: Vi själv * Golden Specialen 2015 * 60 poäng

9 Juli * Peruddens Jaktliga Vinna "Vinna" * Ägare:Vi själva * Öppenklass Vomb * 1:a Pris 83 poäng * 4:e placering * Vinnare av dagens SpecialPris

6 Juni * Aqua Seer's First Fighter "Abbe" * Ägare: Lena Jarland * Unghundsderbyt 2015 *1:a Pris 77 poäng * BÄSTA GOLDEN RETRIEVERN

6 Juni * Aqua Seer's First Star "Knalla" * Ägare: Vi själv * Unghundsderbyt 2015 * 42 poäng

6 Juni * Aqua Seer's First Joy "Skoja" * Ägare: Lars Kjellgard * Unghundsderbyt 2015 * 42 poäng

23 Maj * Aqua Seer's First Star "Knalla" * Ägare: Vi själv * Nybörjarklass Kilanda * 68 poäng

23 Maj * Aqua Seer's First Impression "Lila" * Ägare: Marika Hansson * Nybörjarklass Kilanda * 46 poäng

9 Maj * Aqua Seer's First Joy "Skoja" * Ägare: Lars Kjellgard * Nybörjarklass Halmstad * 65 poäng, DOMARENS VAL station 5

9 Maj * Aqua Seer's First Star "Knalla" * Ägare: Vi själv * Nybörjarklass Halmstad * 51 poäng

9 Maj * Aqua Seer's First Fighter "Abbe" * Ägare: Lena Jarland * Nybörjarklass Halmstad * 50 poäng

4 April * Aqua Seer's First Star "Knalla" * Ägare: Vi själva * Nybörjarklass Halmstad * 65 poäng

4 April * Aqua Seer's First Fighter "Abbe" * Ägare: Lena Jarland * Nybörjarklass Halmstad * 60 poäng

 

LYDNAD

18 Oktober * Aqua Seer's First Champ"Emil" * Ägare: Pia Packalén * Lydnadsklass 1 Arboga * 181 poäng * 1:a Pris / 1:a placering

15 Augusti * Aqua Seer's First Fighter "Abbe" * Ägare: Lena Jarland * Lydnadsklass 1 Oskarström* 113,5 poäng * 3:e Pris

22 Maj * Aqua Seer's First Impression"Lila" * Ägare: Marika Hansson * Lydnadsklass 1 Uddevalla * 188,5 poäng * 1:a Pris / 2:a placering

 

BRUKS

 

 

 

 

2014

 

LYDNAD

8 November * Peruddens Jaktliga Vinna * LK3 i Oskarström * Domare Mats Andersson * Förare Matilda Borvén * 179 poäng

5 Juli * Peruddens Jaktliga Vinna * LK3 i Varberg * Domare Mats Andersson * Förare Matilda Borvén * 195,5 poäng

13 April *Höstglädjens Line On The Horizon* LK 1 i Halmstad * Domare Jenny Wibäck * Förare Jonna Borvén * 159,5 poäng, 2:a pris, 6(11)

9 feb *Höstglädjens Line On The Horizon* LK 1 i O-Ström * Domare Helen Blom * Förare Martin Borvén * 159,5 poäng, 2:a pris, 7(13)

1 feb *Höstglädjens Line On The Horizon* LK 1 Varberg * Domare Inger Gustafsson * Förare Martin Borvén * 138 poäng, 2:a pris, 10(11)

 

JAKT

25 Oktober * Peruddens Jaktliga Vinna * ÖKL Halmstad * DomareSven Ludvigsson * 0 pris

19 Juli * Peruddens Jaktliga Vinna * NKL Villingsberg Klubbmästerskap* Domare Ann-Turid Hustad * 1:a pris, Provbästa hund Lördagen

 

WORKING TEST

9 November * Peruddens Jaktliga Vinna * Öppenklass Halmstad * 43 poäng

29 Augustii * Peruddens Jaktliga Vinna * Begynnerklass Danmark * Bestått

29 Augusti * Aqua Seer's First Star * Baby klass Danmark * 1:a Vinnare

8 Augusti * Peruddens Jaktliga Vinna * Öppenklas GoldenSpecialen * 52 poäng, 3:e pris

2 Juli * Peruddens Jaktliga Vinna * Öppenklass Södra * 32 poäng

 

RALLY LYDNAD

27 April *Höstglädjens Line On The Horizon* Forts. Kl. * Helsingborg * Domare M. Wrambeck * Förare Martin Borvén * 86 poäng, GODKÄND,9(22)

26 April *Höstglädjens Line On The Horizon* Forts. Kl. * Falkenberg * Domare M.Persson * Förare Martin Borvén * 78 poäng, GODKÄND, 7(32)

21 April *Höstglädjens Line On The Horizon* Forts. Kl. * Halmstad * Domare I.Dahlkvist * Förare Martin Borvén * 83 poäng, GODKÄND, 10(32)

 

 

2012

 

LYDNAD

9 December *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Göteborg * Domare Patrik Olsson * 128 poäng och ett 3:e pris

3 November *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass ELIT i Oskarström * Domare Lasse Henningson * 81 poäng och ett 0 pris

3 November *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Oskarström * Domare Yvonne Andersson * 144 poäng och ett 2:a pris

26 September *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Varberg * Domare Bo Gustafsson * 105,5 poäng och ett 3:e pris

8 September *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Slöinge * Domare Yvonne Andersson * 139 poäng och ett 3:e pris

18 Augusti * Respons Rockiga Raket-ten * Oskarström/Mark/Oskarström * Godkänt championat LP 3

18 Augusti *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Oskarström * Domare Kennet Brorsson * 291 poäng och ett 1:a pris,Plac 1(6)

18 Augusti *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Oskarström * Domare Kennet Brorsson * 145 poäng och ett 2:a pris

3 Augusti *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Kristianstad * Domare Åke Öberg * 211 poäng och ett 0 pris

3 Augusti *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Kristianstad * Domare Tove Pallesson* 134 poäng och ett 3:e pris

13 Juli *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Tollarp * Domare ? * 188 poäng och ett 0 pris

8 Juli *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Bjuv * Domare Carina Barthell * 191 poäng och ett 0 pris

8 Juli *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Bjuv * Domare Maria Branthall* 139,5 poäng och ett 3:e pris

7 Juli *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Bjuv * Domare Anna-Kerstin Svensson * 191,5 poäng och ett 0 pris

7 Juli *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Bjuv * Domare Kurt Jonsson* BRÖT

7Juni *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Göteborg * Domare Patrik Olsson * BRÖT

6 Juni *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Falkenberg * Domare Ingvar Johansson * 200,5 poäng och ett 0 pris,Plac 5 (6)

6 Juni *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Falkenberg * Domare Jennie Wibäck * 157 poäng och ett 2:a pris,Plac 6 (12)

27 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Mark * Domare Gunnar Furvik * 277 poäng och ett 1 pris,Plac 1 (3)

20 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Halmstad * Domare Kenneth Brorson * 137 poäng och ett 3:e pris,Plac 4 (9)

19 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Laholm * Domare Ingvar Johansson* 172,5 poäng och ett 1:a pris,Plac 2 (5)

13 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Ullared * Domare Jennie Wibäck* Bröt

5 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Göteborg * Domare Willy Gustafsson* 169 poäng och ett 1:a pris,Plac 1 (9)

4 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Göteborg * Domare Carina Romland* 154 poäng och ett 2:a pris,Plac 7 (14)

28 April *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 1 Varberg * Domare Bo Gustafsson* 147 poäng och ett 2:a pris,Plac 7 (19)

21 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Gnosjö * Domare Bengt Gustafsson * 204 poäng och ett 3:e pris,Plac 1 (3)

14 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Oskarström * Domare Yvonne Andersson * 281,5 poäng och ett 1 pris,Plac 1 (4)

5 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Kungälv * Domare Lennart Segerdahl * 181,5 poäng och ett 0 pris,Plac 4 (7)

31 Mars *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Orust * Domare Arne Persson* 251,5 poäng och ett 2:a pris,Plac 3 (5)

11 Mars *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Söderåsen * Domare Ingvar Klang * 179,5 poäng och ett 0 pris,Plac 4 (5)

3 Mars *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Tjörn * Domare Willy Gustafsson * 253,5 poäng och ett 2:a pris,Plac 3 (5)

18 Februari *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Kungsbacka * Domare Willy Gustafsson * 227 poäng och ett 2:a pris,Plac 2 (4)

11 Februari *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Oskarström * Domare Lasse Henningsson * 195 poäng och ett 0 pris,Plac 2 (5)

5 Februari *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Ängelholm * Domare Anna-Kerstin SVensson * 72 poäng BRÖT

4 Februari *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Falkenberg * Domare Jenny Wibäck * 246,5 poäng och ett 2:a pris,Plac 2 (7)

 

BRUKS

4 December *Peruddens Jaktliga Vinna* Apell Spår i Varberg * Domare Bo Gustafsson* BRÖT

17 Mars *Respons Rockiga Raket-Ten* Apell Spår I Varberg * Domare Bo Gustafsson, Lasse Henningsson * 247,5 poäng och Uppflyttad

 

RALLY LYDNAD

29 December *Respons Rockiga Raket-Ten* Nybörjarklass inofficiellt Halmstad * Domare Cristina Lundgren * 77 poäng och GODKÄNT, Plac 15 (31)

29 December *Peruddens Jaktliga Vinna* Nybörjarklass inofficiellt Halmstad * Domare Cristina Lundgren * 73 poäng och GODKÄNT, Plac 19 (31)

 

JAKT

6 September * Peruddens Jaktliga Vinna * NKL Stättared * Domare Birgitta Staflund * 0 pris*

19 Augusti * Peruddens Jaktliga Vinna * NKL Kilanda * Domare Sören Svärd * 3:e pris*

21 Juli * Peruddens Jaktliga Vinna * KLUBBMÄSTERSKAP * Domare Curt Lundström * 0 pris*

14 Maj * Respons Rockiga Raket-Ten * NKL Bollebygd * Domare Willy Gustafsson* 0 Pris

 

UTSTÄLLNING

9 September * Höstglädjens Line On The Horizon *SKK Sofiero Juniorklass* Domare Anne-Berith Waskaas * Excellent

26 Augusti* Respons Rockiga Raket-Ten *SSRK Gustafsberg Jaktklass* Domare Jens Karlsson * Excellent, B/J KK 1, CK

26 Augusti * Höstglädjens Line On The Horizon *SSRK Gustafsberg Juniorklass* Domare Jens Karlsson * Exc, 1:a JUN KK

25 Augusti * Höstglädjens Line On The Horizon *SKK Ljungskile Juniorklass* Domare Ewa Nielsen * Exc, 2:a JUN KK

1 Juli * Höstglädjens Line On The Horizon *SKK Borås * Domare Jobse Sjoerd * Exc, HP, BIR valp

10 Juni * Höstglädjens Line On The Horizon *SKK Vänersborg * Domare Angela Cooper * Exc, HP, BIR valp

17 Maj * Höstglädjens Line On The Horizon *Västkustvalpen * Domare Eva Nielsen * Exc, HP, BIR valp

15 April * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Sätilla SSRK Jakt klass* Domare Tord Lundborg* Very Good

15 April * Höstglädjens Line On The Horizon * Sätila SSRK * Domare Trond Lundborg * Exc, HP, BIR valp, BIS VALP

5 Januari * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning MyDog SKK Jakt klass* Domare Jakkel Tamaas* Very Good

 

ÖVRIGT

12 Augusti *Respons Rockiga Raket-Ten* 2:a Dual Purpose på Golden Specialen

2011

 

LYDNAD

10 December *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Höganäs * Domare Stig Ekberg * 205 poäng och ett 3:e pris

4 December *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 3 i Kind * Domare ? * 155 poäng och och oplacerad

13 november * Respons Rockiga Raket-ten * Falkenberg /Mölndal / Mark * Godkänt championat LP 2

13 November *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Mölndal * Domare Bengt ? * 177,5 poäng och ett 1:a pris

12 November *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Oskarström * Domare Kennet Brorsson * 148 poäng och ett 2:a pris

11 November *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Mölndal * Domare Lennart Eliasson * 176,5 poäng och ett 1:a pris

30 Oktober *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Ängelholm * Domare Leif Prahl * 151 poäng och ett 2:a pris

22 Oktober *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Falkenberg * Domare Lennart Eriksson * 185 poäng och ett 1:a pris

9 Oktober *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Värnamo* Domare Anders Falk * 128 poäng och ett 3:e pris

20 Augusti *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Oskarström* Domare Ingvar Johansson * 113 poäng och ett 3:e pris

6 Juni *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Falkenberg * Domare Ingvar Johansson * 124,5 poäng och ett 3:e pris

29 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Mark * Domare Gunnar Furvik * 75 poäng och oplacerad

1 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Smålandstenar * Domare Anders Falk * 89,5 poäng och oplacerad

29 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Mölndal * Domare Willy Gustafsson * 132,5 poäng och ett 3:e pris

21 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Kungälv * Domare Sverker Lindblad * 96 poäng och oplacerad

9 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Oskarström * Domare Kenneth Brorsson * 87 poäng och oplacerad

19 Februari *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Kungsbacka * Domare Ulf Lengfelt * 75,5 poäng och oplacerad

13 Februari *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass 2 i Kvibille * Domare Jenny Wibäck * 104,5 och ett 3:e pris

29 Januari * Respons Rockiga Raket-ten * Varberg / Göteborg / Falkenberg * Godkänt championat LP 1

29 Januari* Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Falkenberg * Domare Jenny Wibäck* 172,5 poäng och ett 1:a pris

21 Januari * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Jönköping * Domare Ulf Tillström * 158,5 poäng och ett 2:a pris

 

JAKT

16 Maj * Respons Rockiga Raket-Ten * NKL Orrefors * Domare * BRÖT

10 Maj * Respons Rockiga Raket-Ten * NKL Bollebygd * Domare Willy Gustafsson* 3:e Pris

2 Maj * Respons Rockiga Raket-Ten * NKL Kilanda * Domare Anita Norrblom* 0:a Pris

 

BRUKS

27 November *Respons Rockiga Raket-Ten* Apell Spår I Varberg * Domare Bo Gustafsson, Mats Björk * 228 poäng och Godkänd

 

UTSTÄLLNING

6 November * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Växjö SKK Jakt klass* Domare *Anne Tove Strande* Excellent, B/J KK 1, CK

4 November * Aqua Seer´s Almighty JR * Utställning Växjö SKK unghundsklass* Domare Per Svarstad * Good

16 Juli * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Tvååker SKK Uklass* Domare *Sinko Kupriyanova* Excellent, UKK 1, CK,BTKL 1, CERT, BIM

16 Juli * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Tvååker SKK Jakt klass* Domare Ann-Christin Johansson* Very Good

15 Juli * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Tvååker SKK Uklass* Domare *Johan juhslin* Very Good

15 Juli * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Tvååker SKK Jakt klass* Domare *Halff - Van boven* Excellent, B/J KK 1

3 Juli * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Borås SKK Jakt klass* Domare *Helene Turid Stamnes* Excellent, B/J KK 1, CK

3 Juli * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Borås SKK Juniorklass* Domare *John Walsh* Very Good

20 Mars * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Malmö SKK Juniorklass* Domare *Jan Herngren* Excellent, 1:a KK

9 Januari * Aqua Seer's Almighty Sue Ellen * Utställning My Dog Juniorklass * Domare Birigtta Svarstad* 3:a

 

ÖVRIGT

6 Augusti * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * S&R * Domare Bodil Arvidsson* GODKÄNT

6 Augusti * Respons Rockiga Raket-ten * S&R * Domare Bodil Arvidsson* GODKÄNT

TIDIGARE ÅRS RESULTAT

___________________________________________________________________________________________________________

2013

 

LYDNAD

30 Nov *Höstglädjens Line On The Horizon* LK 1 i Varberg * Domare Mats Johansson* Förare Jonna Borvén* 169 poäng, 1:a pris, 7(20)

2 Nov *Höstglädjens Line On The Horizon* Lydnadklass 1 i O-Ström * Domare Helen Blom * Förare Jonna Borvén * 150 poäng, 2:a pris, 5(10)

26 Okt *Höstglädjens Line On The Horizon* LK 1 i Falkenerg * Domare Ingvar Johansson* Förare Jonna Borvén* 181,5 poäng, 1:a pris, 1(10)

6 Juli *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass ELIT i Varberg * Domare Jennie Wibäck * BRÖT

6 Juli *Höstglädjens Line On The Horizon* Lydnadklass 1 i Varberg * Domare Jennie Wibäck * 120 poäng, 3:e pris

29 Juni *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 3 Värnamo * Domare Anders Falk * BRÖT

13 Juni *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 3 Göteborg * Domare Carina Romland * BRÖT

6 Juni *Höstglädjens Line On The Horizon* Lydnadklass 1 i Falkenberg * Domare Birgitta Hedenberg * 152 poäng, 2:a pris

6 Juni *Peruddeens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 3 i Falkenberg * Domare Birgitta Hedenberg * 102,5 poäng, 0 pris

31 Maj *Höstglädjens Line On The Horizon* Lydnadklass 1 i Kind * Domare Bernt Markert * 143 poäng, 2:a pris, plac 1 (7)

31 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 3 i Kind * Domare Bernt Markert * 200 poäng, 3:e pris, plac 3 (6)

11 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 3 i Laholm * Domare Kenneth Brorsson * 213 poäng, 3:e pris, plac 4 (6)

3 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass ELIT i Falkenberg * Domare Lasse Henriksson * BRÖT

28 April *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 3 i Halmstad * Domare Lennart Eriksson * 116 poäng, 0 pris, plac 2 (4)

28 April *Höstglädjens Line On The Horizon* Lydnadklass 1 i Halmstad * Domare Ingvar Johansson * 129 poäng, 3:e pris

13 April *Peruddens Jaktliga Vinna * Lydnadklass 2 i Oskarström * Domare Lennart Eriksson * 163 poäng och ett 1:a pris,Plac 2(9)

23 Mars *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 2 Elfsborg * Domare Louise Abrahamsson * 114 poäng BRÖT

3 Mars *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 2 GMBK * Domare Willy Gustafsson * 93,5 poäng BRÖT

2 Mars *Peruddens Jaktliga Vinna* Lydnadklass 2 Tjörn * Domare Fred Larsson * 136,5 poäng och ett 3:e pris

9 Feb *Respons Rockiga Raket-Ten* Lydnadklass ELIT i Oskarström * Domare Kenneth Brorsson * BRÖT

2 Feb * Peruddens Jaktliga Vinna * Göteborg/Laholm/Mullsjö * Godkänt championat LP 1

2 Feb *Peruddens Jaktliga Vinna * Lydnadklass 1 i Mullsjö * Domare Alf Karlsson * 167,5 poäng och ett 1:a pris,Plac 4(11)

 

JAKT

14 Maj * Peruddens Jaktliga Vinna * NKL Bollebyggd * Domare Birgitta Staflund * 3:e pris

27 April * Peruddens Jaktliga Vinna * NKL Kvibille * Domare Sören Svärdh * 0 pris

 

WORKING TEST

3 Nov * Peruddens Jaktliga Vinna * NKL SSRK Västra * 94 poäng av 100 * Godkänd och uppflyttad * 3:e bästa resultat för dagen

 

BRUKS

1 Dec *Peruddens Jaktliga Vinna* Apell Spår i Varberg * Domare Bo Gustafsson, MAts Andersson * 222,25 poäng och Godkänd

7 April *Peruddens Jaktliga Vinna* Apell Spår i Ullared * Domare Lasse Henningsson, Morgan Johannsson * 93,5 poäng BRÖT

16 Mars *Peruddens Jaktliga Vinna* Apell Spår i Varberg * Domare Inger Gustafsson, Tore Alsvik * 179,25 poäng och Godkänd

 

RALLY LYDNAD

5 Juli * Respons Rockiga Raket-ten * Laholm/Lund/Trelleborg * Godkänt Rallydiplom RLD M

5 Juli *Respons Rockiga Raket-Ten* Mästarklass Officiellt i Laholm * Domare Monique Wrambeck * 80 poäng och GODKÄNT, Plac -

4 Juli *Respons Rockiga Raket-Ten* Mästarklass Officiellt i Lund * Domare Petra Nilsson * 89 poäng och GODKÄNT, Plac 2 (36)

1 Juni *Respons Rockiga Raket-Ten* Mästarklass Officiellt i Trelleborg * Domare Lena Sundlöf * 77 poäng och GODKÄNT, Plac -

25 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Mästarklass Officiellt i Osby * Domare Jytte Sigsgaard * 62 poäng Plac -

19 Maj * Respons Rockiga Raket-ten * Söderåsen/Burlöv/Trelleborg * Godkänt Rallydiplom RLD A

19 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Avanceradklass Officiellt i Trelleborg * Domare Ingrid Dahlkvist* 74 poäng och GODKÄNT, Plac -

18 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Avanceradklass Officiellt i Burlöv * Domare Py Sövgren* 91 poäng och GODKÄNT, Plac 2 (29)

5 Maj *Respons Rockiga Raket-Ten* Avanceradklass Officiellt i Söderåsen * Domare Mats Janssont* 78 poäng och GODKÄNT, Plac -

1 Maj * Peruddens Jaktliga Vinna * Mark/Osby/Bjuv * Godkänt Rallydiplom RLD F

1 Maj *Peruddens Jaktliga Vinna* Fortsättningsklass Officiellt i Bjuv * Domare monique Wrambeck * 85 poäng och GODKÄNT, Plac -

27 April * Respons Rockiga Raket-ten * Mark/Osby/Falkenberg * Godkänt Rallydiplom RLD F

27 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Fortsättningsklass Officiellt i Falkenberg * Domare M. Eberhard * 98 poäng och GODKÄNT, Plac 3 (29)

27 April *Peruddens Jaktliga Vinna* Fortsättningsklass Officiellt i Falkenberg * Domare M. Eberhard * Diskad

27 April * Höstglädjens Line On The Horison * Mark/Osby/Falkenberg * Godkänt Rallydiplom RLD N

27 April * Höstglädjens Line On The Horizon *Nybörjarklass Officiellt i Falkenberg * Domare Hildur Persdotter * 91 poäng, Plac -

20 April *Peruddens Jaktliga Vinna* Fortsättningsklass Officiellt i Osby * Domare Petra Nilsson * 76 poäng och GODKÄNT, Plac 11 (15)

20 April *Respons Rockiga Raket-Ten* Fortsättningsklass Officiellt i Osby * Domare Petra Nilsson * 83 poäng och GODKÄNT, Plac 8 (15)

20 April * Höstglädjens Line On The Horizon *Nybörjarklass Officiellta i Osby * Domare Eva Hansson * 87 poäng, Plac 15 (31)

24 Mars *Peruddens Jaktliga Vinna* Fortsättningsklass Officiellt I Mark * Domare Hildur Persdotter * 85 poäng och GODKÄNT, Plac 13 (24)

24 Mars *Respons Rockiga Raket-Ten* Fortsättningsklass Officiellt I Mark * Domare hildur Persdotter * 99 poäng och GODKÄNT, Plac 1 (24)

24 Mars * Höstglädjens Line On The Horizon *Nybörjarklass Officiellt I Mark* Domare Jan G Johansson * 94 poäng, Plac 3 (28)

1 Mars * Peruddens Jaktliga Vinna * Lund/Göteborg/Halmstad * Godkänt Rallydiplom RLD N

1 Mars *Peruddens Jaktliga Vinna* Nybörjarklass Officiellt I Halmstad * Domare Cristina Lundgren * 85 poäng och GODKÄNT, Plac 15 (32)

1 Mars * Respons Rockiga Raket-ten * Lund/Göteborg/Halmstad * Godkänt Rallydiplom RLD N

1 Mars *Respons Rockiga Raket-Ten* Nybörjarklass inofficiellt I Halmstad * Domare Cristina Lundgren * 93 poäng och GODKÄNT, Plac 11 (32)

1 Mars * Höstglädjens Line On The Horizon *Nybörjarklass Officiellta I Halmstad* Domare Christina Lundgren * 64 poäng, Plac 28 (32)

16 Februari *Respons Rockiga Raket-Ten* Nybörjarklass Officiellt i Göteborg* Domare Birgitta Elgh * 97 poäng och GODKÄNT, Plac 3 (24)

16 Februar*Peruddens Jaktliga Vinna* Nybörjarklass Officiellt i Göteborg * Domare Birgitta Elgh * 92 poäng och GODKÄNT, Plac 6 (24)

27 Januari *Respons Rockiga Raket-Ten* Nybörjarklass Officiellt Eslöv* Domare Hildur Persdotter * 96 poäng och GODKÄNT, Plac 5 (32)

27 Januari *Peruddens Jaktliga Vinna* Nybörjarklass Officiellt I Eslöv * Domare Cristina Lundgren * 84 poäng och GODKÄNT, Plac 15 (32)

20 Januari *Respons Rockiga Raket-Ten* Nybörjarklass inofficiellt Halmstad * Domare Hildur Persdotter * 96 poäng och GODKÄNT, Plac 3 (37)

20 Januari *Peruddens Jaktliga Vinna* Nybörjarklass inofficiellt Halmstad * Domare Cristina Lundgren * 61 poäng Plac 22 (37)

 

UTSTÄLLNING

12 Juli * Höstglädjens Line On The Horizon *SKK Tvååker unghundsklass* Domare Pam Blay * Excellent, 2:a U KK

12 Juli * Peruddens Jaktliga Vinna *SKK Tvååker Jaktklass* Domare Pam Blay * Very Good, 1:a B/J KK

10 Mars * Höstglädjens Line On The Horizon *SSRK Mjölby Juniorklass* Domare Christina Daniels * Very Good

10 Mars* Respons Rockiga Raket-Ten *SRK Mjölby Jaktklass* Domare Filip Johnsson * Very Good

 

2010

 

LYDNAD

26 December * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Kungsbacka * Domare Annelie Mårefors * 143,5 poäng och ett 2:a pris

12 December* Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Göteborg * Domare Björn Ek * 166 poäng och ett 1:a pris

11 December * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Alingsås * Domare Thomas Wiman * 140 poäng och ett 2:a pris

27 November * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Varberg * Domare Yvonne Andersson * 169 poäng och ett 1:a pris

31 Oktober * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Ängelholm * Domare Anders Therrup * 143 poäng och ett 2:a pris

24 Oktober * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Falkenberg * Domare Lena Matsson * 91,5 poäng och oplacerad

10 Oktober * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Värnamo * Domare Karl-Olge Kraaft * 107,5 poäng och ett 3:e pris

3 Oktober * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Smålandstenar * Domare Jonny Petersson * 134,5 poäng och ett 3:e pris

24 September * Respons Rockiga Raket-Ten * Lydnadsklass 1 I Mölndal * Domare Willy gustafsson * 124,5 poäng och ett 3:e pris

14 Augusti * Ånaryds Irma * Lydnadklass 2 i Oskarström * Domare Yvonne Andersson * 118 poäng och oplacerad

3 juli * Ånaryds Irma * Lydnadklass 2 i Varberg * Domare Kenneth Brorsson * 168 poäng och ett 1:a pris

4 Juni * Ånaryds Irma * Lydnadklass 2 i Falkenberg * Domare Jenny Wibäck * BRÖT

15 Maj * Ånaryds Irma * Lydnadklass 2 i Laholm * Domare Yvonne Andersson * 74,5 poäng och oplacerad

11 April * Ånaryds Irma * Lydnadklass 2 i Växjö * Domare Patrik Svensson * 88 poäng och oplacerad

10 April * Ånaryds Irma * Lydnadklass 2 i Oskarström * Domare Jenny Wibäck * 133 poäng och ett 3:e pris

23 Januari * Ånaryds Irma * Varberg / Ängelholm / Oskarström * Godkänt championat LP 1

23 Januari * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Oskarström * Domare Yvonne Andersson * 160,5 poäng och ett 1:a pris

 

UTSTÄLLNING

18 December * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Stockholm SKK Juniorklass * Domare Lisbeth Liljekvist* 1:a, 4:e placering

18 December * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Stockholm SKK Juniorklass* Domare Elina Tan-hietallahti* 2:a Pris

7 November * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Växjö SKK * Domare Kurt Nilsson * 1:a Pris, HP, BIR valp

6 November * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Växjö SKK Juniorklass * Domare Hans Boelaars * 1:a, 3:e placering, HP

11 September * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Sofiero SKK * Domare Ligita Zake * 1:a Pris, HP, BIR valp

12 September * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning Sofiero SKK Juniorklass * Domare Rachel Rains * 1:a, 4:e placering

22 Augusti * Aqua Seer's Almighty Sue Ellen * Utställning Marks Brukshundklubb * Domare * 1:a Pris, HP, BIR valp, BIG reserv

22 Augusti * Aqua Seer's Almighty Miss Ellie * Utställning Västkustvalpen SKK * Domare Therese Johansson * 1:a Pris, HP, BIR valp

22 Augusti * Aqua Seer's Almighty Sue Ellen * Utställning Västkustvalpen SKK * Domare Therese Johansson * 1:a Pris, HP

22 Augusti * Aqua Seer's Almighty Bobby * Utställning Västkustvalpen SKK * Domare Therese Johansson * 1:a Pris

22 Maj * Ånaryds Irma * Utställning Nat ÖPPENKL i Hässleholm * Domare Lisbet Utke Ramsin * 2:a Pris

8 Maj * Ånaryds Irma * Utställning Nat ÖPPENKL i Larv * Domare Scheel Kresten * 2:a Pris

2 Maj * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning innofficiell valpklass i Skottorp * Domare Ulla * 2:e placering, Hp, 3:e bästa hanvalp

28 Mars * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning innofficiell valpklass i Bohus * Domare Ann Falconer * 4:e placering

27 Mars * Respons Rockiga Raket-Ten * Utställning innofficiell valpklass i Bohus * Domare Johan Juslin * 4:e placering

2009

 

LYDNAD

5 December * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Varberg * Domare Lasse Henningsson * 131 poäng och ett 3:e pris

20 November * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Mölndal * Domare Anna-Lena Wendt * 145,5 poäng och ett 2:a pris

14 November * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Oskarström * Domare Jenny Wibäck * 133,5 poäng och ett 3:e pris

8 November * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Ängelholm * Domare Thomas Brandin * 161,5 poäng och ett 1:a pris

7 November * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Varberg * Domare Bo Gustafsson * 171,5 poäng och ett 1:a pris

18 Oktober * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Osby * Domare Mathias Johansson * 130,5 poäng och ett 3:e pris

10 Oktober * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Värnamo * Domare Gertz Selin * 149 poäng och ett 2:a pris

3 Oktober * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Smålandstenar * Domare K-O Gustafsson * 151,5 poäng och ett 2:a pris

20 September * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Angered * Domare Eva Svanstedt * 136,5 poäng och ett 3:e pris

16 Augusti * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Åstorp * Domare Yvonne Sjöstrand * 134 poäng och ett 3:e pris

19 Juli * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Kungsbacka * Domare Sven Östh * 133,5 poäng och ett 3:e pris

18 Juli * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Kungsbacka * Domare Sven Östh * 139,5 poäng och ett 3:e pris

14 Juni * Ånaryds Irma * Lydnadklass 1 i Angered * Domare Willi Gustafsson * 93,5 poäng

 

UTSTÄLLNING

31 Oktober * Ånaryds Irma * Utställning Nat UKL i Växjö * Domare Carin Åkesson * 1:a Pris, 2:a KK, HP

11 Juli * Ånaryds Irma * Utställning Int JUNKL i Tvååker * Domare Liz-beth Liljeqvist * 1:a Pris, 2:a KK

10 Juli * Ånaryds Irma * Utställning Nat JUNKL i Tvååker * Domare Kurt Nilsson * 2:a Pris

28 Juni * Ånaryds Irma * Utställning Nat JUNKL i Borås * Domare Soile Bister * 3:e Pris

16 Maj * Ånaryds Irma * Utställning Nat JUNKL i Hässleholm * Domare Freddie Klindrup * 2:a Pris

26 April * Ånaryds Irma * Utställning Nat JUNKL i Västerås * Domare Erola Tappio * 2:a Pris

22 Mars * Ånaryds Irma * Utställning Nat JUNKL i Malmö * Domare Krol Piotr * 2:a Pris

 

VATTENARBETE

1 Augusti * Ånaryds Irma * S&R Prov i Osby * Domare Bodil Arvidsson * Godkänd